VIDEO MARKETING IS THE NEW BLACK

Ludzie wolą obejrzeć dwuminutowy klip niż poświęcić kwadrans, aby przeczytać te same informacje. Autorytety branży e-commerce, w tym IAB, zdecydowanie podkreślają efektywność działania materiałów filmowych w nawiązywaniu więzi z kupującymi, a co za tym idzie, w powiększaniu grona lojalnych klientów. Bo to prawda!
 
Reklama. Reklama wszędzie
Żyjemy w krainie marketingowej obfitości – na każdym kroku, w autobusie i w metrze, w telewizji i w prasie, atakują nas wszechobecne reklamy. Mijamy je coraz bardziej obojętnie, a podczas telewizyjnej przerwy na reklamy idziemy… na przerwę. Zjeść kanapkę albo zrobić coś innego – coś innego niż oglądanie tych reklam.
Tradycyjna reklama to nie jest to.

 

Znajdź i się podziel
Nastał czas wideomarketingu. Jedyne reklamy, jakie nas dziś interesują, to te, które sami znajdziemy. W sieci.
Ciekawe dane podaje brytyjska firma Wyzowl w swoim Rocznym Raporcie o Stanie Videomarketingu: przeciętnie oglądamy ponad 1,5 godziny video online dziennie, a ok. 15% ludzi zajmuje to nawet więcej niż 3 godziny. YouTube podaje, że oglądalność video wzrasta o 100% z roku na rok. Nastał złoty czas wideo online.

 

Rośnie…
Branża e-commerce z powodzeniem wykorzystuje ten trend, podkreślając, że wideo jest nie tylko istotnym narzędziem strategii sprzedaży, angażującym nawet najbardziej leniwych klientów, ale służy też – co równie istotne – do budowania wizerunku firmy, więzi odbiorcy z marką. 65% przedsiębiorców, którzy nie używają jeszcze wideomarketingu, zamierzało zacząć to robić jeszcze w tym roku (w 2017 roku takich było „ledwie” 34%, czyli o połowę mniej). Wielu z nich doceniło możliwości i korzyści płynące z interaktywnej formy wideo – obecnie korzysta z niej jedna trzecia firm e-commerce. Rok temu była to jedna piąta.

 

… i rośnie!
Polska nie jest w tej kwestii wcale w tyle. Wręcz przeciwnie, jesteśmy – my Polacy, i my, ekipa Tagmax, innowacyjni. Nie, żebyśmy chcieli się chwalić… Żartujemy. Oczywiście, że chcemy.
Najświeższym przykładem naszej wideomarketingowej pracy jest znany Wam już zapewne konkurs, do udziału w którym wysłano ponad 1400 zgłoszeń! Na czym to dokładnie polega, zobaczcie na przykład tutaj🙂

 

Ukłony!
Tagmax, ekipa Video 4.0